Inteligentny dom

Oferta

blebox jest polskim systemem opartym na autonomicznych modułach. Każdy z modułów łączy się z naszą siecią WiFi dzięki czemu unikamy zakupu jednostki sterującej. Należy dodać iż w razie awarii jednego z modułów cały system działa prawidłowo.

Plusami rozwiązania jest niska cena systemu oraz możliwość jego łatwego rozszerzania. Minusem natomiast ograniczenia wynikające z funkcjonalności modułów.

Fibaro to polski system inteligentnego domu działający w bezprzewodowej technologii Z-wave. System opiera się na centrali oraz elementach wykonawczych. Pozwala na budowę zaawansowanych systemów opartych na scenach, czujnikach itp. Rozwiązanie dedukowane dla użytkowników którzy w rozsądnych pieniądzach chcą posiadać dom inteligentny.

Plusem systemu jest możliwość budowy dość zaawansowanego systemu sterowania domem. Minus to duży koszt wdrożenia oraz awaria całego systemu w przypadku uszkodzenia centrali.

Tahoma Premium to system stworzony prze znana firmę Somfy. Oparty jest standardowo na centrali oraz elementach wykonawczych. Dużą zaletą systemu jest jego łatwa konfiguracja. Napędy oferowane przez Somfy współpracują z Tahomą bez dodatkowych modułów. Lista urządzeń współpracujących z centrala nieustannie się powiększa. W Tahomie możemy budować zaawansowane sceny, sterować roletami itd.

 

Plusem Tahomy jest łatwa konfiguracja z urządzeniami Somfy. Minusem instalacji jest współpraca tylko z wybranymi urządzeniami.

Deimic One to system przewodowy przeznaczony dla użytkowników chcących stworzyć bardzo zaawansowaną instalację inteligentnego domu. System pozwala na budowę systemu o praktycznie nieograniczonych możliwościach. Tworzenie scen, obsługa domofonu i kamer, automatycznie sterowanie ogródkiem to tylko niektóre funkcje systemu. Deimic opiera się na centrali która jest jednocześnie elementami wykonawczymi systemu.

Plusem Deimica jest możliwość budowy zaawansowanych instalacji. Minus to połączenia przewodowe które należy zaprojektować na etapie budowy lub remontu domu lub mieszkania.